Hasarlı oto

Trafik kazalarına karışan ve sürücülerin kullanmak istemedikleri tüm hasarlı oto ve hasarlı diğer araçları, tamirini yaptırmak üzere satın almak isteyenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Bu şekilde sıfır haliyle yüksek meblağlara mâl olan araçları hasarlı haliyle neredeyse yarı fiyatına alıp tamir masrafıyla birlikte çok ucuza getirmek mümkün olabiliyor. Hasarlı araç alım satım yapan kişi ve internet siteleri yüksek modelli sıfır araçların fiyatlarının pahalı olması nedeniyle hasarlı oto ve hasarlı araçlar daha çok tercih edilir durumda.

Her yıl 1 milyon 200 binin üzerinde trafik kazası olurken sadece 2013 yılında kaskolu olupta kazaya karışan 800 bin araca sigorta şirketlerinin işlem yaptığı saptandı. Experlerin yaptığı durum raporlarının ardından hurdaya ayrılan hasarlı araçlar, sigorta şirketleri tarafından ihale ile satışa çıkarılıyor.

Hasarlı araç alım satım yapmak isteyenlerin bazı önemli hususlara dikkat etmesi gerekiyor. Öncelikle aracın çalışabilir olması ve hava yastıklarının sağlam olması çok önemlidir. Alışveriş sonrası herhangi bir sorunla karşılaşmamak için araçlar fiziki olarak görülmeli ve kontrol edilmelidir. Hasarlı araç alım satım yapılırken dikkat edilmesi gereken diğer hususlar ise vites kutularının kırık ve aracın neredeyse beyni olan otomatik kontrol sisteminin olup olmadığının kontrol edilmesidir. Kaza yapan hasarlı araçların çoğunluğu karda, buzda, yağmurda kayan araçlardır. 2. El hasarlı araç satışı yapan yerler arasında internet siteleri büyük bir yer tutuyor. Kazaya karışan hasarlı ticari araçlar, klasik ve ticari araçlar ile son model otomobillerin bulunduğu http://www.hasarli.com adresi ihtiyacı olanlara bu konuda büyük bir yardımcı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>